Joga Sklep Jogina
lider rynku z akcesoriami i pomocami do jogi i medytacji

Kupując u jogina maty do jogi otrzymujesz specjalne ściągacze na maty gratis! Tanie maty do jogi już od 42,00 zł - duży wybór i niskie ceny...

JOGA SKLEP JOGINA

Joga Portal Jogina otwarty projekt tworzony przez ludzi z pasją...

Multimedialny projekt joga magazynu zupełnie za darmo, każdy może zamieścić swoje ogłoszenie, stworzyć wizytówkę szkoły i promować się publikując artykuły

JOGA PORTAL JOGINA

Facebook, Google+
i Twitter mega szybka informacja...

Nowoczesne projekty wymagają nowoczesnych sposobów komunikacji z klientami i przyjaciółmi. Znajdziesz nas również na Twitterze » Blipie » Flakerze » Docieramy z informacją do szerokiego kręgu odbiorów.

Tomasz Lis na Facebooku
Tomasz Lis na Facebooku

"Nie jestem zainteresowany żadną filozofią czy ideologią polityczną. Interesuje mnie jedynie twoja przemiana" - Osho (Bhagwan Shree Rajneesh)
Oto czym jest Joga ॐ योग: चित्त-वृत्ति निरोध: ( yogaś citta-vṛtti-nirodhaḥ ) - Yoga Sutras 1.2
Dąż do czystego umysłu i czystego serca. Jedyne czego potrzebujesz, to trwanie w stanie spokojnej czujności i badanie swej własnej prawdziwej natury. Jest to jedyna droga do spokoju.
Twoje ja jest twoim najwyższym nauczycielem. Nauczyciel z zewnątrz jest zaledwie kamieniem milowym. Wyłącznie twój wewnętrzny nauczyciel będzie szedł z tobą aż do celu, ponieważ on sam jest tym celem.
Myślisz, że powinieneś stać się oświeconym. Daruj sobie, już nim jesteś.
U początku wszystkiego jest PUSTKA, z której wyłania się "Ja Jestem". "Ja Jestem" jest iluzją, ostatecznie jest fałszem, ale ostatecznie jest też twoim Mistrzem Twoim zadaniem jest przekroczyć iluzję "Ja Jestem", i wejść do Najwyższego, do Absolutu - To jest najwyższym celem Nisarga Joga
ॐ TAT TVAM ASI तत् त्वम् असि ॐ तत्त्वमसि - Śri Nisargadatta Maharaj

Przewodnik po jodze - joga poradnik Rozdział I

Strony aktualnie przechodzą gruntowne zmiany i przez dłuzszy czas (okres wakacyjny) nie będzie dostępny online. Joga Poradnik zostanie ponownie opublikowany w nowej szacie graficznej oraz przejrzany pod kątem praw autorskich w związku z wykorzystanymi w nim wcześniej tekstami B.K.S. Iyengara. Zapraszamy tutaj po wakacjach!

Charakterystyka i symbolika głównych czakr

 

Czakry

Muladhara czakra

Czakra podstawowa położona jest u podstawy kręgosłupa, przy końcu kości ogonowej. Tradycyjnie czakrę tę wiąże się z kundalini, "uśpioną" mistyczną energią. Zasila energią pozostałe centra, jest siedliskiem elementu lub żywiołu ziemi (prithwi tattwa) i zapachu. Tu znajduje się podstawa powłoki annamaja, ciała żywienia, powiązanego z procesami przyswajania pokarmu i wydalania kału. Gdy ta czakra jest pobudzana, sadhaka odznacza się wielką witalnością i jest przygotowany do sublimowania własnej energii seksualnej. Aktywna pierwsza czakra świeci kolorem ognisto-czerwonym.

Swadhiszthana czakra

Znajduje się powyżej narządów płciowych (siedziba siły witalnej). Umiejscowiony jest tu element wody (ap) i smak. Wraz z jej pobudzeniem praktykujący uwalnia się od chorób i tryska zdrowiem. Nie znając uczucia zmęczenia, staje się przyjazny i współczujący. Często uważana jest za faktyczną siedzibę Siakti - "żeńskiego" aspektu Boga w formie siły twórczej. Kolor pomarańczowy.

Manipuraka czakra

Czakra pępka, czyli czakra splotu słonecznego jest siedliskiem elementu ognia (agni), a gdy jest pobudzona, sadhaka potrafi zachować spokój nawet w niesprzyjających okolicznościach. U większości ludzi jest to najbardziej aktywny ośrodek energii emocjonalnej. Związana jest ściśle z żołądkiem i całym układem pokarmowym. Kolor żółty.

Anahata czakra

Mieści się w okolicy serca, tworząc środek systemu czakr. Reprezentuje element powietrza (waju) i dotyk. Przez to centrum dostrzegamy piękno natury, jak również harmonię w muzyce, sztuce i poezji. Tutaj obrazy, słowa i dżwięki są przemieniane w uczucia. Zadaniem tej czakry jest zjednoczenie przez miłość. W powiązaniu z górnymi czakrami, miłość ta staje się Bhakti, boską miłością i prowadzi do poznania boskiej obecności w całym Stworzeniu, do osiągnięcia jedności z najgłębszym jądrem, sercem wszystkich rzeczy we Wszechświecie. Kolor zielony.

Wisiuddhi czakra

Mieszcząca się w okolicy gardła u podstawy szyi, powyżej klatki piersiowej, jest elementem eteru (akasia). Odpowiada ciału intelektualnemu, a gdy jest czynna zwiększa u ćwiczącego zdolność rozumienia - rozbudza jego możliwości intelektualne. Mowa sadhaki staje się wyraźna, jasna i płynna. Kolor jasno-niebieski.

Adźnia czakra

Umiejscowiona między brwiami jest siedliskiem radości (anandamaja kosia). Kiedy jest pobudzona, sadhaka osiąga całkowitą kontrolę nad własnym ciałem i rozwija w sobie aurę duchową. Poprzez czakrę szóstą dokonuje się świadome postrzeganie bytu. Jest ona siedzibą wyższych sił umysłu, zdolności intelektualnego rozróżniania, pamięci, jak również woli. Jej właściwym kolorem jest błękit indygo.

Sahasrara czakra

Nazywana lotosem o tysiącu płatkach, umiejscowiona w mózgu. Gdy energia kundalini osiągnie sahasrarę, praktykujący przekracza wszystkie bariery i staje się wyzwoloną duszą (siddha). Ten stan określany jest mianem pustki (siunja desia). Czakra korony jest siedzibą najwyższej doskonałości w człowieku. Tutaj jednoczą się energie wszystkich dolnych centrów. Poprzez tę czakrę jesteśmy związani z pozbawionym właściwości i formy Boskim Bytem. Jest to miejsce, w którym jesteśmy w domu. To, co przedtem pojmowaliśmy intelektualnie, a potem intuicyjnie, staje się teraz doskonałym urzeczywistnionym zrozumieniem. Mieni się wszystkimi kolorami tęczy, jednakże przeważającym kolorem jest fiolet.

 

Znajdź w swoim mieście sesje i kurs jogi

Reklamuj się za darmo w naszym JOGA PORTALU JOGINA, adresy i miejsca większości szkół jogi w Polsce z dokładną lokalizacją w oparciu o mapy google. Na bieżąco aktualizujemy informacje nadsyłane na nasz adres e-mailowy. Wszystkie ogłoszenia o organizowanych kursach jogi, warsztatach jogi, obozach zamieszczamy bez jakichkolwiek opłat.

Białystok joga w Białymstoku, Bielsko-Biała joga w Bielsku-Białej, Bydgoszcz joga w Bydgoszczy, Bytom joga w Bytomiu, Chełm joga w Chełmie, Chyby joga w Chybach, Czechowice Dziedzice joga w Czechowicach Dziedzicach, Częstochowa joga w Częstochowie, Elbląg joga w Elblągu, Gdańsk joga w Gdańsku, Gdynia joga w Gdyni, Gliwice joga w Gliwicach, Gorzów Wielkopolski joga w Gorzowie Wielkopolskim, Jelenia Góra joga w Jeleniej Górze, Kalisz joga w Kaliszu, Kielce joga w Kielcach, Katowice joga w Katowicach, Kołobrzeg joga w Kołobrzegu, Konin joga w Koninie, Koszalin joga w Koszalinie, Kraków joga w Krakowie, Legnica joga w Legnicy, Lębork joga w Lęborku, Lublin joga w Lublinie, Łódź joga w Łodzi, Malbork joga w Malborku, Myślenice joga w Myślenicach, Oleśnica joga w Oleśnicy, Olsztyn joga w Olsztynie, Opole joga w Opolu, Otwock joga w Otwocku, Płock joga w Płocku, Police joga w Policach, Poznań joga w Poznaniu, Przemyśl joga w Przemyślu, Puławy joga w Puławach, Racibórz joga w Raciborzu, Rybnik joga w Rybniku, Rzeszów joga w Rzeszowie, Siemianowice Śląskie joga w Siemianowicach Śląskich, Sopot joga w Sopocie, Szczecin joga w Szczecinie, Świdnica joga w Świdnicy, Świebodzin joga w Świebodzinie, Świnoujście joga w Świnoujściu, Tarnów joga w Tarnowie, Toruń joga w Toruniu, Trójmiasto joga w Trójmieście, Tuchola joga w Tucholi, Tychy joga w Tychach, Wadowice joga w Wadowicach, Wałbrzych joga w Wałbrzychu, Warszawa joga w Warszawie, Wieliczka joga w Wieliczce, Włocławek joga we Włocławku, Wrocław joga we Wrocławiu, Zakopane joga w Zakopanem, Zawiercie joga w Zawierciu, Zielona Góra joga w Zielonej Górze

 

 

 

 

 

Joga Sklep & Yoga Shop

JOGA SKLEP YOGA SHOP

JOGA SKLEP - akcesoria do jogi i medytacji oraz sprzęt do fitness i rehabilitacji. MATY DO JOGI - największy wybór - najlepsze ceny!

Joga Sklep Jogina na YouTube

 

Odwiedź Nas na Twitterze

Odwiedź Facebook i Google +

 

Pomoce do Jogi w Artykułach

MATY DO JOGI SPEZIAL
MATA EXTRA
MATY DO JOGI SURJA
MATA DO JOGI ASANA
Mata Khushi z kolcami do masażu i akupresury
Pokrowce na maty czy plecaki jaki wybrać?
Luksusowe maty do jogi z kryształkami Swarovskiego
Światło Jogi Tomasza Lisa na biznes SKLEPU JOGINA

Szkoły Jogi w Polsce

Polecane akcesoria do Jogi

MATY DO JOGI

Maty do Jogi

Tanie maty do jogi dla początkujących i nie tylko

 

MATY DO FITNESSU

Mata Fitness

Rewelacyjna mata do Klubu Fitness tania i trwała

 

MATY EKOLOGICZNE

Maty Ekologiczne

Maty przeznaczone dla alergików bez ftalanów

 

STYLOWE POMOCE DO JOGI

Stylowe Pomoce do Jogi

Specjalne wzornictwo wyróżniające się produkty

 

POKROWCE NA MATY

Pokrowce na Maty

Zabezpieczają maty w trakcie transportu

 

PLECAKI NA MATY

Plecaki na Maty

Eleganckie i praktyczne zamki firmy YKK

 

PASKI DO JOGI

Paski do Jogi

Różne długości i szerokości ładna gama kolorystyczna

 

PRZEPASKI NA OCZY

Przepaski na oczy

Zrelaksujesz nimi zmęczone oczy pogłebisz relaks

 

PODUSZKI MEDYTAYJNE

Poduszki Medytacyjne

Poduszki do siedzenia różne rozmiary i kolory

 

MATY DO MEDYTACJI

Maty do Medytacji

Maty do medytacji kokosowe i bawełniane

 

BOLSTER

Bolster - Wałki do Jogi

Wałek pod kręgosłup to wygodna praktyka asan

 

YOGI TEA HERBATY

Yogi Tea Herbaty

Herbaty ziołowe z ekologicznych upraw

 

KADZIDEŁKA JAPOŃSKIE

Kadzidełka Japońskie

Kadzidełka o wyjątkowych subtelnych zapachach

 

KADZIDŁA NAG CHAMPA

Kadzidła Nag Champa

Kadzidła oceniane jako jedne z najlepszych

 

PIANKI DO JOGI

Pianki do Jogi

Lekkie i praktyczne duże możliwości zastosowania

 

KOSTKI KLOCKI DO JOGI

Kostki, Klocki do Jogi

Klocki drewniane oraz z korka w kilku rozmiarach

 

KOCE DO JOGI

Koce do Jogi

Bardzo dobre gatunkowo wełniane koce do jogi

 

KSIĄŻKI O JODZE

Książki o Jodze

Tematyka: Joga medytacja zdrowie duchowość

 

LITERATURA EZOTERYCZNA

Literatura ezoteryczna

Księżki wiedzy ukrytej alchemia duchowości

 

MATERACE RELAKSACYJNE

Materace relaksacyjne

Maty do masażu ciała akupresura 8 820 punktów

 

PIRAMIDY YANTRA

Piramidy Yantra

Duże i małe piramidy miejsce mocy w domu!

 

SUPLEMENTY DIETY

Suplementy Diety

100% Naturalne ziołowe preparaty wzmacniające